044 591 19 58
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Новости

Пенсія за віком: умови призначення та документи

 

Державна пенсія — щомісячні пенсійні виплати в солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, які отримує пенсіонер відповідно до українського законодавства.

На сьогоднішній день в Україні діє понад п’ять десятків нормативних актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення. Більш того, існує кілька систем нарахування трудових пенсій за віком. Так, крім загальної системи призначення пенсій за віком, встановленої Законом № 1058-IV, існують також спеціальні системи для окремих категорій громадян (військовослужбовців, чорнобильців, науковців).

Який порядок призначення пенсії за віком в Україні?

Призначення пенсії за віком в Україні в 2017 році здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і при дотриманні двох умов:

  • §досягнення пенсійного віку — 60 років
  • §наявність страхового стажу не менше 15 років

Нагадаємо, що збільшення віку виходу на пенсію і кількості мінімального страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, сталося 1 жовтня 2011 року. До того ж, була проведена нова пенсійна реформа — 2017, згідно з якою, починаючи з 1 січня 2018 року, відбуватиметься поступове збільшення пенсійного (страхового) стажу.

Пенсійний вік в Україні для чоловіків і жінок становить 60 років.

Однак, жінки будуть виходити на пенсію в шістдесят тільки з 2021 року. Зараз же для жінок 1961 р.н. і старше збільшення пенсійного віку відбувається поступово. Таким чином, право на пенсію у них виникає після досягнення такого віку:

Вы здесь: Главная Новости Пенсія за віком: умови призначення та документи